Aktualności

Żeglarski Puchar Warszawy w klasie Optimist zdobyty!

Żeglarski Puchar Warszawy w klasie Optimist zdobyty!

Ostatni weekend maja stał w Nieporęcie pod znakiem Optimistów. Nad wody Jeziora  Zegrzyńskiego ściągnęło blisko 100 młodych żeglarzy z całego kraju by walczyć o Puchar Warszawy w klasie Optimist.

Pogoda w tym roku nie rozpieszczała zawodników, było zimno i przez pierwsze dwa dni niezwykle wietrznie. Trzeba było wykazać się nie lada hartem ducha w tych trudnych warunkach. Wiatru czasami było aż nadto, zwłaszcza drugiego dnia regat, gdy nad Jeziorem Zegrzyńskim krążyły burze i opady deszczu z bardzo silnymi szkwałami, co spowodowało że tego dnia rozegrano 2 z 3 zaplanowanych wyścigów i między wyścigami zawodnicy spływali na brzeg by schronić się przed nawałnicą. W piątek rozegrano trzy wyścigi przy silnym i porywistym wietrze, natomiast niedziela powitała uczestników słabszym, ale za to bardzo zmiennym wiatrem, dwa razy komisja regatowa przerywała wyścigi tuż po starcie ze względu na nagłe i znaczne zmiany kierunku, mimo to udało się przeprowadzić zaplanowane trzy wyścigi. I tak po rozegraniu ośmiu wyścigów na najwyższym stopniu podium stanął  zawodnik TKŻ Toruń Jan Leciejewski, drugi był Maks Kajdy z UKS FIR Warszawa, a trzeci Jakub Pawlikowski z TKŻ Toruń. Wśród dziewcząt najlepszą okazała się Kornelia Urzędowska z UKŻ Siódemka Białystok, drugie miejsce zajęła Barbara Pilarska z TKŻ Toruń, a trzecie Ada Bułtowicz z UKS Żegluj Lublin.

Każdego dnia po wyścigach na zawodników czekał ciepły posiłek, a podczas zakończenia regat oprócz statuetek i pokrowców firmy Ripper Sailing dla zwycięzców, były pamiątkowe koszulki dla każdego uczestnika regat, rozlosowano również bony ufundowane przez firmę Artex Shop dystrybutora firmy Rooster, a także drobny osprzęt firmy Musto.

Regaty zorganizowane zostały ze wsparciem m.st. Warszawy oraz MSiT.

Fotorelacja https://fb.me/e/1yS5Ioagf

Wyniki https://portal2.psko.pl/plik/375a469c-a03c-402c-b88d-934093b83f31/pobierz

Organizator

2 czerwca 2022

Menu