Aktualności

Regaty Optysiowe zakończone

Regaty Optysiowe zakończone

W weekend na Zalewie Włocławskim zorganizowana została siódma już edycja Regat Optysiowych w klasie optymist. W rywalizacji dziewcząt najszybsza była Kornelia Dobaczewska, a wśród chłopców wygrał Bartosz Peczka.

VII Regaty Optysiowe rozegrano w ramach Pucharu Polski grupy B. Na imprezę zorganizowaną przez Aqua Włocławek przyjechali zawodnicy z Olsztyna, Żnina, Torunia, Warszawy i Gostynina. Na zalewie ścigało się 51 żeglarzy na małych łódeczkach klasy optymist w wieku 6-14 lat. W sobotę rozegrano pięć wyścigów w średnim wietrze 5-6 m/s, który czasami zmieniał kierunek co było dodatkowym utrudnieniem dla żeglarzy. Mali sportowcy równie dzielnie walczyli z większymi podmuchami wiatru, jak i rywalami. Drugiego dnia od rana była przepiękna słoneczna pogoda ale bez wiatru umożliwiającego rozegranie wyścigów. Żeglarze na brzegu bawili się i grali w rożne gry, a także urządzili wyścigi modelami żaglówek sterowanych radiem.

Regaty były bardzo udane choć ścigaliśmy się tylko pierwszego dnia. Wiedzieliśmy, że prognoza na drugi dzień jest „bezwiatrowa” i rozegraliśmy więcej wyścigów w sobotę – opowiada Jarosław Marciniak, organizator regat – Dzieci fantastycznie rywalizowały na wodzie, miło było popatrzeć na zaciętą walkę na bojach jak i na świetną technikę żeglowania. Walka była bardzo zacięta – zwycięzca wygrał tylko o jeden punkt przewagi nad drugim i dwa nad trzecim zawodnikiem regat.

W rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Kornelia Dobaczewska z MKŻ Żnin, a klasyfikacji chłopców najlepszy był jej klubowy kolega Bartosz Peczka. Wśród dziewcząt do lat 9 zwyciężyła Emilia Brdulak ze Spójni Warszawa, a zmagania chłopców do lat 9 wygrał Bartosz Dynia.

źródło: wloclawek.info.pl

Organizator

7 września 2018

Menu