Aktualności

Puchar Burmistrza Chojnic

Puchar Burmistrza Chojnic

W dniach 06-07.07.2019 rozegrane zostały na jeziorze Charzykowskim regaty w klasie optimist o Puchar Burmistrza Chojnic. Regaty zorganizował Ludowy Klub Sportowy Charzykowy.

Na starcie stanęła rekordowa ilość zawodników. Startowało 42 zawodników w gr A i aż 109 w gr B. Tym razem wiatr dopisał i przy południowo- zachodnim i zachodnim stabilnym wietrze rozegranych  zostało 7 wyścigów dla obu grup. Było trochę zimno, jak na lato, ale młodym zawodnikom to nie przeszkadzało. W niedzielę mocniej powiało i szczególnie młodszym zawodnikom silniejszy  wiatr sprawiał czasami kłopoty. W grupie A na starcie stanęła krajowa czołówka, włącznie z naszą reprezentacją, która niedawno wróciła z udanych dla nich Mistrzostw Europy. W obu grupach rywalizacja była bardzo zacięta do ostatniego wyścigu.

W grupie A  w kategorii chłopców wygrał Jacek Kalinowski z CHKŻ Chojnice przed swoim kolegą  klubowym Jeremim Szczukowskim oraz Filipem Jarosiewiczem z YKP Gdynia. W kategorii dziewcząt wygrała Pola Schmidt z CHKŻ Chojnice przed Pauliną Rutkowską z YKP Gdynia oraz Alicją Tutkowską z YKP Gdynia. W grupie B w kategorii chłopców bezapelacyjnie wygrał Piotr Trella z MKŻ Arka Gdynia, drugie miejsce zajął August Sobczak z UKS Szkwał Legionowo, trzecie miejsce zajął January Szczukowski z CHKŻ Chojnice. Zacięta rywalizacja była również w kategorii dziewcząt, którą w gr B wygrała Alcja Dampc z CHKŻ Chojnice, przed Agatą Koropecką z YK Stal Gdynia i Olgą Wietek z YK Stal Gdynia. Tradycyjnie nagradzani byli również  zawodnicy do lat 9. Najlepszą zawodniczką do lat 9 była  Ida Kocięda z OPTI CWM Gdynia, drugie miejsce zajęła Lilliana Dymakova z YC Vysoke Myto, trzecie miejsce zajęła  Alicja Saj z YK Stal Gdynia. Najlepszym zawodnikiem do lat 9 został  Konrad Czech z OPTI CWM Gdynia, który wyprzedził  Norberta Herbę z YK Stal Gdynia oraz Kajetana Liszewskiego z OPTI CWM Gdynia.

Zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali puchary dyplomy i nagrody, wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nagrodzeni zostali również najmłodsza żeglarka i żeglarz regat, którzy oprócz pucharu i dyplomu otrzymali maskotki. Nagrody dla zawodników ufundowała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska SPOMLEK Oddział w Chojnicach, natomiast puchary ufundowała firma PROJMEL Bogdan Rydzkowski.

Sławomir Januszewski

 

Organizator

12 lipca 2019

Menu