Aktualności

Ósma edycja Baltic Cup zakończyła się w niedzielę w Dziwnowie

Ósma edycja Baltic Cup zakończyła się w niedzielę w Dziwnowie

To kolejna udana regatowa impreza. Wzięło w niej udział ponad 285 zawodników z 7 krajów. Pierwszego dnia młodzi żeglarze zeszli na wodę zgodnie z planem. Mimo szczerych chęci i prób, komisji sędziowskiej udało się przeprowadzić tylko jeden wyścig, a powrót do mariny dla ostatnich grup odbywał się przy zachodzie słońca.

Kolejny dzień był bardziej skłonny do współpracy i pozwolił na rozegranie trzech kompletnych wyścigów. Zmiany w tabeli wyników były bardzo diametralne, ale ostateczne zwycięstwo musiało poczekać do ostatniego dnia z podziałem na grupy finałowe. Tego dnia przeprowadzono trzy wyścigi dla grupy złotej i po dwa dla pozostałych flot.

Zwycięzcą ósmej edycji Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist Baltic Cup 2023 został reprezentant Polski Jan Mucharski z Nauticus Yacht Club .

Podczas oficjalnego zakończenia regat i dekoracji zawodników na podium w klasyfikacji chłopców stanęli polscy reprezentanci: Jan Mucharski z Nauticus Yacht Club, srebro powędrowało do Maurycego Kosmowskiego z KS AZS AWFiS Gdańsk, a brąz wywalczył Jan Marjański z KS AZS AWFiS Gdańsk.

W kategorii dziewcząt Polki nie miały sobie równych zdobywając wszystkie najwyższe stopnie podium.  Z dumą mogliśmy zobaczyć Emilia Paszek z KS AZS AWFiS Gdańsk zajmującą pierwsze miejsce, drugie zajęła Pola Wdowiak z Sailing Legia Warszawa, a trzeci stopień należał do reprezentantki Chojnickiego Klubu Żeglarskiego Antoniny Puchowskiej.

Ogromne brawa i gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników tych prestiżowych i wymagających regat.

Po każdym dniu na zawodników czekał poczęstunek przygotowany przez organizatora, a każdy z zawodników i trenerów otrzymał zestaw startowy. Niewątpliwie dużą atrakcją było losowanie nagród w tym nowej łódki Blue2.

Jako organizator imprezy KSW Baltic Dziwnów, przy współpracy z Gminą Miasta Dziwnów i wspierającymi nas sponsorami dokładaliśmy wszelkich starań by regaty były na najwyższym sportowym i organizacyjnym poziomie.


Do wysokiego poziomu organizacyjnego podczas każdej edycji Baltic Cup niezmiennie od lat, przyczynia się współpraca z SailingNet Team, który zapewnia szybką realizację wyników i aktualną relację wydarzeń z trasy wyścigów, dostarczając niezapomnianych emocji z obserwowania zmagań młodych regatowców.

Wyniki regat tutaj

Pełną relację z wydarzeń podczas imprezy i przebiegu rywalizacji na wodzie można zobaczyć tutaj 

Fotogalerię można oglądać tutaj 

Bardzo cieszy nas duża frekwencja i dziękujemy za waszą obecność. Już teraz zapraszamy na Baltic Cup za rok.

fot. Marek Karbowski, Jakub Marjański, SailingNet

 

SailingNet

21 września 2023

Menu