Aktualności

Mistrzostwa Świata i Europy. Informacje, przygotowania i prośba

Mistrzostwa Świata i Europy. Informacje, przygotowania i prośba

W czwartek 2 maja zaczynają się w Pucku pierwsze regaty eliminacyjne do Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. W tym roku Zarząd zdecydował nie ogłaszać konkursu i powierzył funkcję następującym osobom:
Mistrzostwa Świata /6-16.07: Trener – Jacek Turczynowicz, Team Lider – Artur Burdziej
Mistrzostwa Europy / 22-29.06: Trener – Karol Jączkowski, Team Lider – Przemysław Struś.

Trenerzy i zawodnicy znają się, a następne okazje lepszego poznania będą podczas zgrupowań Akademii oraz zgrupowań dla powołanych kadr.
Karol Jączkowski, jako Członek Zarządu ds. sportowych, przygotował szczegółowy plan przygotowań dla zawodników, którzy zakwalifikują się do Mistrzostw Świata i Europy. Taki plan, już na początku kwietnia otrzymali trenerzy klubowi. Na początek zgrupowanie w ramach Akademii PZŻ, czyli Kadry Narodowej Juniorów w dniach 29.05 – 2.06 w Górkach Zachodnich. W dniach 10-16.06 również w Górkach Zachodnich zgrupowanie obydwu reprezentacji, które dla kadry na ME będzie jako BPS (bezpośrednie przygotowanie startowe). Następnie w dniach 23.27.06 w Gdyni odbędzie się BPS dla kadry MŚ.
Mistrzostwa Świata odbywają się w tym roku na wyspie Antigua (Karaiby). Miejsce z pewnością bardzo piękne i atrakcyjne, jednak wyjazd tam jest bardzo kosztowny. W związku z tym, że finansowe wsparcie Polskiego Związku Żeglarskiego jest tylko dla reprezentacji Mistrzostw Europy, szukamy sponsora reprezentacji Mistrzostw Świata. Prosimy o wsparcie ludzi, firmy i instytucje. W zamian oferujemy tytuł sponsora reprezentacji, jego logo na odzieży reprezentacji oraz dedykowany materiał z imprezy. Dodatkowe zobowiązania do ustalenia. Dlatego apel i prośba do Wszystkich o rozpowszechnienie tej informacji i zaangażowanie się w pomoc.
PSKO jako Stowarzyszenie wspomoże reprezentacje MŚ kwotą 10 tysięcy złotych, jednak potrzeby są znacznie większe.

Artur Burdziej

Zarząd PSKO

30 kwietnia 2019

Menu