Aktualności

Mistrzostwa PSKO do lat 13 w Szczecinie zakończone

Tegoroczną edycję Mistrzostw PSKO do lat 13 w Szczecinie wygrali Stanisław Ługowsk z Sailing Legia Warszawa i Weronika Grala z Giżycka. Na rywalizację w tych regatach pozwoliły dwa z trzech dni, w których przeprowadzono po trzy wyścigi.

W tym roku na linie startu w Mistrzostwach PSKO stanęło 46 zawodniczek i 91 zawodników klasy Optimist. Przy zróżnicowanych warunkach wiatrowych walczyli o każdy punkt. Rywalizacja trwała na wodzie a na brzegu w koleżeńskiej i rodzinnej atmosferze wszyscy korzystali z atrakcji przygotowanych przez organizatora. Każdego dnia był poczęstunek dla zawodników i trenerów. Było ognisko, wycieczka nad Szmaragdowe Jezioro oraz rejs po Jeziorze Dąbie.

Przebieg regat można było obserwować na relacji prowadzonej przez zespół SailingNet. Wyniki przekazywane bezpośrednio z trasy wyścigów, były publikowane na stronie regat po każdym wyścigu.

Ostatecznie po sześciu wyścigach medale i nagrody na najwyższych stopniach podium wywalczyli: