Aktualności

Mistrzostwa Polski Młodzików U13

Wczoraj w Giżycku zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików U13 – Eberspächer Puchar Mazur. Na starcie stanęli najlepsi w kraju żeglarze z grupy OPP B. We flocie chłopców odbyło się dziewięć a we flocie dziewczynek – osiem wyścigów.

Mistrzem Polski Młodzików U13 został Samuel Bac Cardenas (TS Kuźnia Rybnik) i to Samuel został włączany do elitarnego programu „NAUTIVELA TEAM” tj. będzie dla niego przygotowana specjalnie spersonalizowana łódka OPTIMIST oraz podpisany roczny kontrakt na jej użytkowanie w ramach specjalnych, odrębnie uzgodnionych warunków!

Srebro wywalczył Wiktor Kruszyński (Yacht Klub Stal Gdynia) a na trzecim miejscu na podium stanął Ksawery Chlebowski (YKP Gdynia).

Mistrzynią Polski Młodzików U13 została Pola Wójcik (Energa Giżycka Grupa Regatowa), drugie miejsce zdobyła Zofia Szczypka (UKS AKŻ Leszcz) a brązowy medal wywalczyła Jadwiga Czwojdrak (UKS Żeglarz Wrocław).

Najmłodszą zawodniczką regat była Anna Ślusarska (Klub Uniwersytecki AZS Uniwersytet Warszawski) urodzona w 2014 roku a najmłodszym zawodnikiem – Jan Brdulak (Spójnia Warszawa) rocznik 2015!

Energa Giżycka Grupa Regatowa zadbała o pakiety startowe dla zawodników i trenerów, codzienne posiłki dla wszystkich uczestników imprezy, nagrody oraz dodatkowe atrakcje – niesłabnącą popularnością cieszył się jak zawsze konkurs budowy z klocków ale zdecydowanie największe emocje wywołała sobotnia gra terenowa „Na trOPPie giżyckich tajemnic” … oj, łatwo nie było! Wszystkie ekipy, które pojawiły się na mecie zasługują na ogromny szacunek! Zwycięskim teamem zostały „Owoce” i ogromne koło do ciągania JOBE pojechało do Wrocławia.