Aktualności

JSAIL-OPTIMAST MEETING

JSAIL-OPTIMAST MEETING

Po raz kolejny JSAIL i OPTIMAST zapraszają  do Pucka na Meeting.

Jak co roku głównym celem meetingu jest  dobra zabawa, a osiągnięty wynik nie jest najważniejszy.

Aby emocje były jak największe dla uczestników przygotowano wiele atrakcji oraz jak latach poprzednich wiele wartościowych nagród, takich jak : żagle, maszty, bony, rozprza, wózki, a najważniejszą z nich jest  łódź klasy Optimist.

Oczywiście będzie dodatkowa „niespodzianka” dla wszystkich zawodników, w tym roku dominuje ORANGE.

Główna nagroda zostanie rozlosowana spośród wszystkich zawodników biorących udział w Meetingu.

Zawody jak w roku poprzednim będą miały niecodzienną formułę. Trasa typu góra-dół, a planowany czas wyścigu to około 15 minut, skrócona formuła startowa i czas zamknięcia mety.

Wyścigi będą rozgrywane na dwóch trasach równolegle. Najpierw 2 wyścigi eliminacyjne, a następnie wyścigi finałowe grupy złotej i srebrnej. Eliminacje też będą nietypowe, składać się będą z ćwierćfinału i półfinału. Zwycięskie 50% zawodników trafia do półfinału żółtego, natomiast pozostali zawodnicy trafią do półfinału czerwonego.

Pierwsze 90% zawodników z półfinału  żółtego i pierwsze 10% zawodników z półfinału czerwonego trafia do grupy złotej. Pozostali będą się ścigać w finale grupy srebrnej.

Finały będą rozgrywane jako wyścigi floty z tradycyjną punktacją. W wypadku bardzo złych prognoz pogody, formuła ta może być zmieniona.

Zawiadomienie o regatach: TUTAJ

 

Organizator

12 marca 2019

Menu