Aktualności

JKW Poznań tegorocznym gospodarzem Mistrzostw PSKO do lat 13

W tym sezonie Mistrzostwa PSKO do lat 13 obyły się w Kiekrzu. W regatach wzięło udział 122 zawodników. Na linii startu w grupie chłopców stanęło 80 zawodników, a w grupie dziewcząt 42 zawodniczki.

Udało się przeprowadzić 5 wyścigów, które odbyły się pierwszego dnia. Kolejne dwa dni pomimo dobrej i słonecznej pogody nie sprzyjały żeglarskim zmaganiom. Ze względu na niestabilny wiatr lub jego brak zawody zakończyły się na wynikach z dnia pierwszego. Nie mniej jednak humory wszystkim dopisywały. Każdego dnia organizator przygotowywał dla uczestników regat poczęstunek i coś do picia. Zawodnicy, którzy przyjechali do Kiekrza spędzali czas na integracji i różnych aktywnościach sportowych.

Podczas zakończenia nagrody odebrała najlepsza szóstka w kategorii chłopców i dziewcząt. Na najwyższym stopniu podium wśród dziewcząt stanęła Julia Agnieszczak reprezentującą KS AZS AWFiS Gdańsk wraz z trenerem Adamem Paszkiem, tuż obok ze srebrnym medalem Mistrzostw PSKO stanęła Zofia Gil, reprezentantka CHKŻ Chojnice, a brąz powędrował do Łucji Borkowskiej z AZS Poznań. Na kolejnych miejscach uplasowały się Kalina Czajkowska AZS Poznań, Ida Kocięda z Opti CWM Gdynia i Matylda Jankowska z YKP Gdynia.

W kategorii chłopców złoto Mistrzostw PSKO do lat 13 wywalczył Stanisław Nosol z CHKŻ Chojnice, ze srebrem z Kiekrza wyjechał Szymon Mocarski, a brąz zawisł na szyi reprezentanta Stali Gdynia Wiktora Kruszyńskiego. Tuż za podium uplasowali się Miłosz Ciechanowicz, Jan Gwóźdź i Piotr Sołtysiak.

Relacje z regat i aktualne wyniki było można obserwować na relacji realizowanej przez SailingNet Team.

Informacje z trasy regat można zobaczyć klikając w poniższe linki.