Aktualności

RODO w PSKO

RODO w PSKO

Informacje dot. zawodników

Szanowni Zawodnicy, Trenerzy, Rodzice

Nasze Stowarzyszenie chce prowadzić swoją działalność w zgodzie z obowiązującymi jak
i wchodzącymi w życie 25.05.2018 roku przepisami w zakresie posiadania i przetwarzania danych osobowych (RODO). W tym celu przygotowaliśmy z pomocą kancelarii prawnej cały set dokumentów tj. Politykę Bezpieczeństwa, Instrukcję Zarządzania i Postępowania z danymi. Zmianie ulegnie również nasz Regulamin.

Ważną zmianą jest nowy dokument –

Bardzo prosimy opiekunów prawnych zawodników o jej wydrukowanie, podpisanie i odesłanie zwykłym listem na adres:

Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist

Edyta Sołtysiak

Włocławska 35B/8

87-100 Toruń

Dopiero po jej otrzymaniu i weryfikacji udzielonych zgód będziemy mogli umieścić Zawodnika w rankingu na stronie PSKO i serwisie SailingNet.

UWAGA

  • Pole ADRES jest WYMAGANE. Jeśli nie zostanie wypełnione, deklaracja nie będzie mogła być zatwierdzona.
  • Deklaracje wypełniamy tylko jeden raz. Nie ma konieczności przesyłania jej w kolejnym sezonie.

Informacje dot. organizatorów regat

Szanowni Organizatorzy Regat, Trenerzy, Rodzice, jak wiecie od 25.05 obowiązują nas nowe przepisy o ochronie danych osobowych. W zawiązku z wieloma zapytaniami od strony organizatorów regat, przygotowałem na podstawie materiałów przygotowanych przez kancelarię prawną, dokumenty, które umożliwią organizatorom regaty  pozostanie w zgodzie w aktualnymi przepisami.

Pierwszym z nich jest oświadczenie i zgoda dla organizatora o przetwarzaniu danych osobowych zawodnika w związku z przeprowadzanymi regatami. Jest to wersja edytowalna i każdy organizator może uzupełnić swoje dane. Pamiętajcie proszę, że Administratorem Danych jest podmiot, który organizuje regaty.

Drugi dokument, to pełnomocnictwo od Opiekunów Prawnych dla Trenera do podpisywania przez niego takich właśnie zgód na regatach. Dokument taki będzie dużym ułatwieniem, ponieważ Rodziców zazwyczaj na regatach nie ma. Dodatkowo te pełnomocnictwo zawiera umocowania dla Trenera w zakresie opieki nad małoletnim podczas wyjazdów, co nie zawsze jest uregulowane przy wyjazdach klubowych.

Oczywiście decyzja czy używać tych dokumentów pozostaje w Waszej gestii. Publikujemy je tylko w ramach pomocy.

Zarząd PSKO

12 maja 2018

Menu