Aktualności

Berlin Optimist Team Cup 29 – 31.10

Berlin Optimist Team Cup 29 – 31.10

33 edycja regat w Berlinie dziś się rozpoczęła. W ubiegłym roku, ze względu na sytuację COVID regaty zostały odwołane, więc zgodnie z przypuszczeniami tegoroczna impreza zapowiadała się dobrze. Na starcie 16 drużyn m. in z USA, Chorwacji, Włoch, Szwecji, Dani, Finlandii, Estonii, gospodarzy Niemiec oraz dwie waleczne polskie drużyny – Poland 1 i Poland 2.
Składy zespołów:
Poland 1: Filip Nosol(captain), Alicja Dampc, Mateusz Graczyk, Kaja Śledzińska, January Szczukowski
Poland 2 : Filip Marjański (C), Bartosz Żmudziński, Fabian Kocienda, Igor Grzelak, Stanisław Ługowski
Team Leaderem zespołów jest Paweł Szczukowski, a trenerem Przemek Struś.
Format regat został zapisany w IŻ i przewiduje 2 rundy „ każdy z każdym” – Round Robin. Po rozegraniu całości wyłonione zostaną najlepsze 4 zespoły, które walczyć będą ze sobą o zwycięstwo.
Pierwszego dnia każdy z zespołów rozegrał 11 wyścigów. Polska 1 wygrała z ITA, SWE 2, PYC(lokalny klub), NOR, SWE1, FIN, natomiast przegrała z DEN1, CRO, USA2, USA1, POL2.
Polska 2 wygrała z POL1, DEN1, SWE1, FIN, EST, GER, DEN2, GBR,natomiast przegrała z ITA,USA1, CRO.
Chyba najbardziej zacięty była walka między dwoma polskimi zespołami, żadna drużyna nie chciała oddać zwycięstwa. Walka trwała do samej mety i był to zdecydowanie najbardziej waleczny wyścig regat.
Organizator stanął na wysokości zadania i zapewnił świetną organizację – zawodnicy mieszkają u rodzin niemieckich, na wodzie dostajemy pyszne kanapki, gorącą czekoladę, jest też tradycyjny pływający WC.
Jutro kończymy pierwszą rundę. Kolejny długi dzień przed nami.
P.S Tradycyjnie rano na łódkach był lód!
Dziękujemy PSKO za wsparcie, dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji i oczywiście dziękuję trenerom za przygotowanie zawodników!

Organizator

29 października 2021

Menu