Aktualności

JSAIL-OPTIMAST MEETING PO RAZ DRUGI

JSAIL-OPTIMAST MEETING PO RAZ DRUGI

Dwie firmy wspierające polskiego Optimista po raz drugi organizują Meeting dla zawodników żeglujących w tej klasie.

Zawody mają być przede wszystkim dobrą zabawą, w której wynik nie jest najważniejszy. Ale, żeby emocje były jak największe dla uczestników przygotowano wiele nagród, najważniejszą z nich jest kompletna łódź klasy Optimist.

Zostanie ona rozlosowana spośród wszystkich zawodników biorących udział w Meetingu.

Zawody jak w roku poprzednim będą miały niecodzienną formułę. Trasa typu góra-dół, a planowany czas wyścigu to około 15 minut, skrócona formuła startowa i czas zamknięcia mety.

Wyścigi będą rozgrywane na dwóch trasach równolegle. Najpierw 2 wyścigi eliminacyjne, a następnie wyścigi finałowe grupy złotej i srebrnej. Eliminacje też będą nietypowe, składać się będą z ćwierćfinału i półfinału. Zwycięskie 50% zawodników trafia do półfinału żółtego, natomiast pozostali zawodnicy trafią do półfinału czerwonego.

90% zawodników z półfinału  żółtego i 10% zawodników z półfinału czerwonego trafia do grupy złotej. Pozostali będą się ścigać w finale grupy srebrnej.

Finały będą rozgrywane jako wyścigi floty z tradycyjną punktacją. W wypadku bardzo złych prognoz pogody formuła ta może być zmieniona.

Zapraszamy więc do zgłaszania się do Meetingu na platformie internetowej „Upwind 24” i zapoznania się z Zawiadomieniem o Meetingu poniżej w panelu Zawiadomienia o Regatach.

Zawiadomienie o regatach: pobierz

 

Organizator

4 kwietnia 2018

Menu