Aktualności

Puchar Ziemi Goleniowskiej

Puchar Ziemi Goleniowskiej

W dniach 23-24.09.2017 przystań żeglarska w Lubczynie była w centrum wydarzeń żeglarskich w województwie zachodniopomorskim. Wszystko za sprawą  V -tych Regat o Puchar Ziemi Goleniowskiej w klasie Optimist grupa A i B, oraz Laser 4,7 i Laser Radial. Regaty w grupie B zaliczane były do cyklu regat Kinder +Sport i zaliczane są do Pucharu Polski Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy Barnim Goleniów wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Goleniowie. Do regat zgłosiło się 69 żeglarzy. Wśród nich 14 najmłodszych optimiściarzy ze szkółki żeglarskiej. Komisji Sędziowskiej udało się rozegrać 7 wyścigów w grupie „A” Optimist, a w pozostałych klasach sześć wyścigów.

Na wodzie zacięta rywalizacja, dzięki żeglarzom z krajowej czołówki, zarówno w klasie Laser jak i Optimist. O tym fakcie świadczy, choćby udział w zawodach złotego medalisty Mistrzostw Polski w klasie Optimist – Maksymiliana Cymermana z UKS Barnim Goleniów. Pomiędzy wyścigami, gorące kakao rozdawane z pokładu jednego z jachtów zabezpieczających imprezę. Na brzegu kolejne niespodzianki. Słodka, ciasteczkowa uczta, grillowane specjały, zabawy sumo a wszystko to przy muzyce szantowej zespołu IGA-cki Band, który uprzyjemniał uczestnikom sobotni wieczór. Wreszcie niedzielne popołudnie i podsumowanie rywalizacji na wodzie. Zwycięzcy otrzymali wspaniałe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

W klasyfikacji dziewcząt Optimist grupa B, wygrała Aleksandra Bobrowska z UKS Barnim Goleniów, druga była Wiktoria Hałabaty z MKŻ Opti a trzecie miejsce zajęła Wanda Szylińska z KS Centrum Żeglarskie Szczecin.

W klasyfikacji chłopców Optimist grupa B, pierwsze miejsce zajął Jan Borowiak z KS Dobra Marina Szczecin, przed Maciejem Cymermanem UKS Barnim Goleniów i Miłoszem Samkiem KS Centrum Żeglarskie Szczecin.

W klasie Optimist grupa A, triumfował Maksymilian Cymerman, na drugim miejscu ukończyła regaty Joanna Cymerman a na trzecim Jeremi Dąbrowski (cała trójka z UKS Barnim Goleniów). Dla Maksa był to ostatni start w klasie Optimist i jak na mistrza przystało pożegnał się efektywnie.

Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom upominki. Na koniec wyczekiwana przez wszystkich loteria fantowa. Do rozlosowania były między innymi dwa żagle regatowe firmy J Sail i płetwy mieczowe firmy Czygar. Najmłodsza dziewczynka i chłopiec w klasie Optimst wyjechali z Lubczyny z pluszakami.

Tak w wielkim skrócie można podsumować – V regaty o Puchar Ziemi Goleniowskiej. Gościnność przystani i organizacja regat zostały ciepło skomentowane w portalach społecznościowych. Za miłe słowa dziękujemy i zapraszamy za rok.

Cała impreza udała się dzięki hojności sponsorów, sprawności działań Komisji Sędziowskiej i technicznej oraz zaangażowaniu trenerów i rodziców zawodników z UKS Barnim Goleniów.

Poniżej lista sponsorów:

 1. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
 2. Kinder +Sport
 3. LM Wind Power
 4. Mushroom
 5. MG-Bud
 6. Cymex
 7. Ideal Bud
 8. Perfect Instal
 9. Gmina Goleniów
 10. Czygar
 11. Optimast
 12. J-Sail
 13. Piotr Matławswki
 14. Marcin Urbański
 15. Krzysztof Urba
 16. Arkadiusz Lewandowski
 17. Zakład Karny w Goleniowie
 18. Rodzice z UKS Barnim Goleniów

Michał Zera.

Wyniki:

Organizator

6 października 2017

Menu