Aktualności

W Dziwnowie potrafią!

W Dziwnowie potrafią!

Poprzedni weekend na długo zostanie nam w pamięci. Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO w dniach13-15.09.2019 obfitowały w silny wiatr i duże fale. Do tej pory są podzielone zdania wśród trenerów czy trzeciego dnia w niedzielę powinniśmy ścigać się na morzu. Ostatecznie wszystko dobrze się skończyło, a emocje pozostaną. Regaty współorganizował Klub z Dziwnowa KSW Baltic, który daje nam dobry przykład jak korzystać ze wsparcia zewnętrznego. W ramach programu operacyjnego ”Rybactwo i Morze” operacja „Bezpieczne Żagle” w dniu 15.08.2019 Zarząd KSW BALTIC podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego na zakup Riba /pontonu/ oraz przyczepy do transportu.
Zakupiony sprzęt został użyty po raz pierwszy właśnie podczas Mistrzostw. Sprawdził się znakomicie w trudnych warunkach zarówno na wodach Zalewu Kamieńskiego jak i na morzu. Wysoka fala jak i silny wiatr były najlepszym sprawdzianem. Właściwości nautyczne i zrównoważona konfiguracja łodzi długości 5.15 i mocy silnika 40KM sprawdziły się w 100%. Ponton na co dzień będzie służył również jako zabezpieczenie podczas prowadzonych zajęć szkoleniowych dla szkółki żeglarskiej jak i grupy regatowej KSW Baltic.
Jako współorganizator regat KSW Baltic był odpowiedzialny między innymi za bezpieczeństwo przeprowadzenia regat. Bierzmy przykład z naszych przyjaciół i jeszcze raz dziękujemy za pomoc w przygotowaniu naszej imprezy.

Artur Burdziej – Prezydent PSKO

Organizator

21 września 2019

Menu