Aktualności

VII Dobre Regaty o puchar ECOPOL – finał Grand Prix Pomorza Zachodniego

VII Dobre Regaty o puchar ECOPOL – finał Grand Prix Pomorza Zachodniego

Podczas gdy w mieście toczy się zwyczajne życie, całkiem niedaleko, na jeziorze Dąbie – na wodzie dzieci i młodzież dzielnie walczą z żywiołem. Niesamowite jest to, że na łódkach klasy Optymist pływają dzieciaki, które niedawno rozpoczęły naukę w szkole, a jednak już w tak młodym wieku posiadają zdolności i sprawność, których pozazdrościłby im nie jeden dorosły. To po prostu trzeba zobaczyć i przeżyć! Cykl Grand Prix POMORZA ZACHODNIEGO to świetny cykl regat, które były organizowane co roku przez Klub Sportowy DOBRA MARINA, który zawsze dokłada wszelkich starań do organizowanych imprez. Niestety to już jest koniec! VII Dobre Regaty o puchar ECOPOL odbyły się w przepięknej scenerii, atmosferze i pogodzie! Bo tak właśnie powinny wyglądać regaty.

To była trzecia a zarazem już ostatnia odsłona Grand Prix POMORZA ZACHODNIEGO pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Regaty te od trzech lat odbywały się na akwenie Jeziora Dąbie. W bieżącym roku cały cykl tworzyły kolejno trzy imprezy żeglarskie: Nieoficjalne Regaty Otwarcia Sezonu o puchar Marina’Club , Piąte Szczecińskie Ogólnopolskie Regaty o puchar PARTNER-SHIP i VII Dobre Regaty o puchar ECOPOL. Wszystkie te imprezy zaliczane były do punktacji GRAND PRIX Pomorza Zachodniego i miały zasięg ogólnopolski. Pierwsze miejsce w punktacji klubowej w tym roku zajął UKS Barnim Goleniów zdobywając 471 punktów. To ci właśnie zawodnicy, dzięki swoim umiejętnościom i zaciętej walce, już po raz trzeci z rzędu w cyklu regat Grand Prix wygrali łódkę klasy Optymist. Drugie miejsce z punktacją 351 zajął SEJK Pogoń Szczecin, a trzecie zawodnicy Klub Sportowy Dobra Marina z wynikiem 134. W ten weekend na zawody przybyła grupa licząca łącznie 71 zawodników. Dokładne wyniki regat znaleźć można tutaj: https://dobramarina.eu/wyniki-vii-dobre-regaty-o-puchar-ecopol/ , zaś relację z wyścigów i zdjęcia można znaleźć tutaj: https://web.facebook.com/events/145694059455241/?active_tab=discussion

W tegorocznym cyklu regat obecnością zaszczyciły nas łącznie 143 łódki. Ukłony w stronę trenerów, rodziców oraz wszystkich sympatyków żeglarstwa regatowego, a także wszystkich odważnych Oldboyów, którzy „poskromili wiatr” i wzięli udział w wyścigach na łódkach klasy Optymist.

Podziękowania kierujemy do naszych partnerów i sponsorów, którzy wspierali nas od początku Grand Prix POMORZA ZACHODNIEGO:

– Województwo Zachodniopomorskie

– Miasto Szczecin

– Marina’Club, Sen Marina i Marina Restaurant

– PARTNER-SHIP

– ECOPOL – za większe zaangażowanie w regaty

– Banan Yachts

– NewBlue

– CZygar Zakład Szkutniczy

– Slam

– Rib-Charter

– Just Health Poradnia dietetyczna i medycyny sportowej

Ogromne podziękowania należą się także mamom zawodników KS DM, które niezawodnie przez cały cykl regat dbały o to, aby zmęczeni i głodni zawodnicy jak i towarzyszące im rodziny, trenerzy mogli skosztować przepysznych ciast domowego wypieku i wypić do tego kubek ciepłej czekolady czy herbaty. Nie lada zadanie mieli również wolontariusze-techniczni regat. To dzięki Nim organizacja była płynna i wszystko było na czas!

Regaty przechodzą do historii, ale my mamy już plany i pomysły na nowe imprezy żeglarskie – równie zorganizowane, równie dobre (bo organizowane przez Klub Sportowy DOBRA MARINA) i równie emocjonujące.

AHOJ!

Z żeglarskim pozdrowieniem

Zarząd KS Dobra Marina

www.dobramarina.eu

https://web.facebook.com/DobraMarina/

Organizator

16 października 2018

Menu