Aktualności

Uchwała Zarządu PSKO odnośnie pandemii wirusa COVID 19.

Uchwała Zarządu PSKO odnośnie pandemii wirusa COVID 19.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu oraz Polskiego Związku Żeglarskiego, dla zwiększenia bezpieczeństwa osób uprawiających sport oraz uczestniczących w wydarzeniach sportowych, Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist zawiesza do odwołania kalendarz regat i apeluje do organizatorów regat o odwołanie lub przesunięcie wszystkich zaplanowanych wydarzeń przynajmniej do końcaczasu zawieszenia zajęć szkolnych.

Dodatkowo rekomenduje:

Wszystkim żeglarzom, zarówno tym sportowym, jak i rekreacyjnym zalecamy również rezygnację z zajęć treningowych w obiektach zamkniętych, takich jak sale gimnastyczne, baseny, kluby fitness. Zdajemy sobie sprawę jak ważne jest dla sportowca utrzymywanie odpowiedniej formy i poziomu wytrenowania organizmu. Wiemy też, że silny organizm stanowi mocniejszą barierę dla koronawirusa. Dlatego rekomendujemy indywidualne treningi motoryczne, pamiętajmy jednak przy tym, aby zawsze zachowywać szczególną ostrożność i ograniczyć bezpośredni kontakt z innymi ludźmi. Wierzymy, że w tym trudnym okresie rozwaga i odpowiedzialność są kluczowe, by poradzić sobie z problemem koronawirusa. -cytat z ogłoszenia PZŻ.

Sytuacja jest dotąd nieznana i nowa dla nas wszystkich oraz zmienia się na bieżąco. Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej i naszych kanałów w social mediach, gdzie na bieżąco publikować będziemy najważniejsze decyzje dotyczące sytuacji.

W imieniu Zarządu
Artur Burdziej – Prezydent PSKO

Zarząd PSKO

19 marca 2020

Menu