Aktualności

Regaty Żeglarskie Dni Morza

Regaty Żeglarskie Dni Morza

W dniach 22 -23 czerwca 2019, na Jeziorze Kierskim koło Poznania, odbyły się Regaty Żeglarskie Dni Morza w ramach Pucharu Polski PSKO w klasie Optimist grupa A i grupa B, organizatorem regat był Poznański Klub Morski LOK. Najliczniej obsadzona była klasa Optimist w grupie B, wystartowało 40 Zawodników. W regatach wzięli udział Zawodnicy z 6 klubów – gościliśmy zawodników między innymi z Wolsztyna i Warszawy.
Regaty, zaliczane są do ogólnopolskiej punktacji Pucharu Polski PSKO, co wymagało od organizatora regat, dużego nakładu pracy, żeby przeprowadzić imprezę w sprawny sposób i zgodnie z wymogami PSKO oraz zapewnić cenne nagrody dla Zawodników w kategoriach open, dziewczęta, chłopcy.
Sobota była pierwszym dniem startów, rozegrano 3 wyścigi przy średniej sile wiatru 3-3,5 m/s z kierunki N-E oraz w niedzielę po 2 wyścigi w podobnych warunkach wietrznych 3-4 m/s.
Impreza nie miałaby godnej oprawy bez organizacji i firm wspierających, które są zorientowane na wspieranie sportu i rekreacji dzieci i młodzieży.
Bardzo cenne główne nagrody regat: DWA SPORTOWE ŻAGLE DO ŁODZI KLASY OPTIMIST UFUNDOWALI Prezes LOK i firma TMS MEDICAL
Na Uroczystym Zakończeniu Regat w niedzielę 23.06.2019 r. żagle zostały rozlosowane, wśród wszystkich startujących zawodników, ponadto wszyscy startujący zawodnicy oraz w poszczególnych kategoriach otrzymali cenne nagrody, puchary i dyplomy, dodatkowo wyróżniono najmłodszą Zawodniczkę i najmłodszego Zawodnika Regat.
Podziękowania dla darczyńców i wsparcia organizacji imprezy:
Lorenz Bahlsen Snack World sp. z o.o., firma Black Smith, Termy Tarnowskie, Coca Cola West Poland sp. z o.o., firma Dashki, Sklep Żeglarski Kada ,
Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski w Poznaniu, BWZW LOK

Serdeczne żeglarskie podziękowania
W imieniu organizatora Poznańskiego Klubu Morskiego LOK
V-ce Komandor Ewa Krzywiak

Autor załączonych zdjęć Mirosław Błoch

Organizator

1 lipca 2019

Menu