Aktualności

Puchar Lata zakończony

W dniach 07-08 lipca 2018 r.  zostały na jeziorze Charzykowskim rozegrane regaty o Puchar Burmistrza Chojnic w kasie optimist organizowane przez LKS Charzykowy. Na starcie stanęło 104 zawodników gupy B oraz 18 zawodników grupy A. Wiatr niestety nie dopisał. W sobotę przy pięknej co prawda pogodzie, ale słabym , zmiennym i kapryśnym wietrze udało się rozegrać 4 wyścigi. W niedziele wiatru było jak na lekarstwo i nie udało się rozegrać żadnego wyścigu. Relacje z wody prowadził SailingNet- TUTAJ oraz udostępnił tracking OPP A – TUTAJ

W grupie A pierwsze miejsce zajął January Szczukowski przed Jackiem Kalinowskim i Antonim Lipińskim – wszyscy z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. Grupę B wygrał Sebastian Kaczanowski z UKS Opti Odra Wrocław. Klasyfikację dziewcząt w gr B wygrała Olga Wietek z YK Stal Gdynia przed  Teresą Mastalerz z TKŻ Toruń i Lilianą Sochaj z KS AZS AWFiS Gdańsk. Kategorię chłopców  grupy B wygrał  Sebastian Kaczorowski z UKS Opti Odra Wrocław, który wygrał w klasyfikacji ogólnej gr B, drugie miejsce zajął Jan Zamojski z UKS Żeglarz Wrocław, trzecie miejsce zajął August Sobczak z CHKŻ Chojnice. Nagrody zostały również rozdane dla zawodniczek i zawodników do lat 9. Najlepszą zawodniczką grupy B do lat 9 została Agata Koropecka z YK Stal Gdynia, druga była Julia Padzik z Opti CWM Gdynia, trzecie miejsce zajęła Maja Filipska z YK Stal Gdynia. Najlepszym zawodnikiem do lat 9 został Igor Pawłowski z CHKŻ Chojnice przed Marcinem Malatą z KN Lider Kraków i Filipem Bilem z YK Stal Gdynia. Nagrodzeni zostali również najmłodsi zawodnicy . Najmłodszą zawodniczką została Alicja Saj z YK Stal Gdynia, najmłodszym zawodnikiem został Stanisław Nosol z UKS Żeglarz Wrocław. Wszyscy zawodnicy regat zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami. Regaty zostały dofinansowane przez Urząd Miasta Chojnice kwotą 1000 zł. Nagrody dla zawodników ufundowała Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK Oddział w Chojnicach.