Aktualności

Puchar Burmistrza Kartuz

Puchar Burmistrza Kartuz

Ponad 90 zawodników klas Optimist, Cadet i Omega rywalizowało w dniach 18-19 czerwca na jeziorze Brodno Wielkie o Puchar Burmistrza Kartuz. Silny wiatr zapewnił dużo emocji, nie obyło się bez wywrotek.
Regaty o Puchar Burmistrza Kartuz w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze odbyły się już po raz dziesiąty i pozostają jedną z największych imprez żeglarskich w tej części Kaszub. Na jeziorze Brodno Wielkie koło Kartuz ścigało się 55 żeglarzy z klas Optimist grupa B, UKS i 0 oraz 35 z klas Cadet i Omega. Reprezentowali oni kluby powiatu kartuskiego, Trójmiasta oraz Kaliningradu.
Pierwszego dnia zawodów wiatr był silny i porywisty, przez co żeglarze zaliczyli ponad 20 wywrotek. Szczęśliwie nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brodnicy Górnej i Dzierżążna. Drugiego dnia lepsza pogoda pozwoliły niektórym zawodnikom na odrobienie strat.
Podczas regat najmłodsze dzieci z grupy 0 ścigały się na osobnej trasie blisko pomostów, gdzie zebrała się spora grupa przejętych występem swoich dzieci rodziców. Po wyścigach na wszystkich czekał ciepły posiłek.
Zakończenie regat odbyło się w pięknej scenerii – na pomoście mariny. Zwycięzcy otrzymali puchary i medale z rąk zastępcy burmistrza Kartuz Tomasza Belgraua oraz przedstawiciela Pomorskiego Związku Żeglarskiego Filipa Lipskiego.

Pełne wyniki

20160624-1

Organizator

24 czerwca 2016

Menu