Aktualności

PRZECIW WOJNIE

PRZECIW WOJNIE

Drodzy OPTImistrzowie, Trenerzy, Rodzice , organizatorzy regat,

Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist zdecydowanie potępia napaść Rosji na wolną, demokratyczną Ukrainę. Nie możemy się pogodzić z myślą, że w dzisiejszych czasach taka agresja mogła mieć miejsce.

Jednocześnie jesteśmy zbudowani, że cały „wolny świat” wstawił się za naszymi Przyjaciółmi. Musimy sobie jasno powiedzieć, że tu już nie chodzi o politykę a o najwyższe ludzkie wartości : wolność i demokrację.

Dzisiaj możemy trenować, startować w regatach, niestety nasi ukraińscy żeglarze nie. Na polskiej granicy koczuje ponad 300 tyś. uchodźców w tym dzieci, myślę że i tam są żeglarze, pomyślcie i o tym.

Zwracam sieć do Was z prośbą pomagajmy jak możemy, mówmy głośno o naszych wartościach, wspierajmy na każdym kroku ukraińskich OPTImistrzów. Właśnie dla tych wartości nie popierajmy organizatorów regat gdzie sponsorami są firmy związane z rosyjskim agresorem, to je wzmacnia.

Jest takie powiedzenie znanego polskiego pisarza Władysława Bartoszewskiego  „ Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto”.

Ukraińscy OPTImistrzowie jesteśmy z Wami!. Jeżeli potrzebujecie pomocy czekamy na Wasz kontakt.

Tomasz Figlerowicz PREZYDENT PSKO

Tomasz Figlerowicz

28 lutego 2022

Menu