Aktualności

Podsumowanie pierwszego dnia regat w Złocieńcu

Podsumowanie pierwszego dnia regat w Złocieńcu

W dniach 6 – 8 sierpnia 2021 r. na jeziorze Siecino odbyły się Regaty „Żagle 2021”, Mistrzostwa Polski, Puchar Starosty Drawskiego w klasie ISA 407 do lat 18, ISA 407 Senior Open, Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist w klasie OPTIMIST do lat 11, Puchar Burmistrza Złocieńca w klasie Laser 4.7.

Regaty otworzyła Prezes UKS Szkwał  Anna Kamińska wraz z Burmistrzem Złocieńca Panem Krzysztofem Zacharzewskim i Wicestarostą Powiatu Drawskiego Panem Mariuszem Nagórskim. Przywitano wszystkich uczestników regat, trenerów, zaproszonych gości oraz przybyłych  sympatyków. Nad regatami czuwał prowadzący Regaty Sędzia Główny Roman Gryglewski. Po powitaniu gości, poczet sztandarowy wciągnął flagę na maszt.

Do rywalizacji zgłosiło się łącznie 178 zawodników z 34 klubów z całej Polski oraz jednego klubu z Czech. Pani Prezes poinformowała wszystkich zawodników klasy Optimist, że nagrodą główną tegorocznych mistrzostw jest łódź Optimist, której sponsorem jest Carter ACC-Boats oraz sponsorzy. Po zakończeniu wyścigów regat zostanie rozegrany jeden wyścig na odrębnej trasie – finałowy – flotowy, w którym uczestniczyć będą zawodnicy sklasyfikowani na 3 pierwszych miejscach (miejsca od 1 do 3) w kategorii dziewcząt i chłopców. Zwycięzca otrzyma nagrodę główną. W tym wyścigu wszelkie protesty należy zgłaszać na wodzie do arbitra i będą na bieżąco rozpatrywane.

Zawodnicy klas Optimist, ISA 407 oraz Laser 4.7 rozpoczęli wyścigi zgodnie z programem. Pierwszego dnia panowały dobre warunki żeglarskie, rozegrano cztery wyścigi w klasie Optimist w kategorii dziewcząt i chłopców, cztery wyścigi w klasie ISA 407 i Laser 4.7. Wiatr
o sile do 8 do 10 m/s pozwolił na wykorzystanie całego akwenu jeziora Siecino.

Po południu organizator regat przygotował dla wszystkich uczestników tradycyjnego grilla oraz zupę grochową. Po wyścigach dzieci bawiły się na dmuchanym zamku oraz mogły skorzystać  z malowania twarzy.

Wieczorem odbył się koncert zespołu muzycznego Miusic Trio. W trakcie koncertu rozlosowano nagrody specjalne dla zawodników oraz dwa vochery upominkowe dla trenerów (w Pensjonacie Stary Drahim w Starym Drawsku wylosował trener z klubu OPTI CWM Gdynia  i w Margip ze Złocieńca wylosował trener z klubu YKP Gdynia). Do snu akustycznie ukołysał The Max Family.

W drugi dzień regat tj. w sobotę 7 sierpnia 2021r. wyścigi odbywają się zgodnie z programem.

Przeprowadzono konkurencje na wodzie dla najmłodszych zawodników klasy Optimist grupa C. Dzieci startowały w trzech wyścigach na żaglach. Wzięło udział w nich 6 młodych adeptów żeglarstwa. Wszyscy ukończyli wyścigi ku uciesze rodziców i organizatora. Aby zachęcić młodsze dzieci do przygody z wodą otrzymali puchar oraz nagrodę rzeczową.

Relacje z trasy regat i wydarzeń na brzegu można obserwować na wydarzeniu fb prowadzonym przez zespół SailingNet – TUTAJ

Wyniki aktualizowane po każdym wyścigu dostępne są TUTAJ

SailingNet

7 sierpnia 2021

Menu