Aktualności

OTWARTE ZESPOŁOWE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI W KLASIE OPTIMIST

OTWARTE ZESPOŁOWE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI W KLASIE OPTIMIST

OTWARTE ZESPOŁOWE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI W KLASIE OPTIMIST oraz III regaty dla seniorów na Bagrach

Zapraszamy w dniach 10-11.10.2015 wszystkich żeglarzy i sympatyków żeglarstwa na OTWARTE ZESPOŁOWE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI W KLASIE OPTIMIST, Regaty Flotowe oraz  III regaty dla seniorów na Bagrach, skierowane dla osób 60+ stawiających pierwsze kroki w żeglarstwie. Organizatorami są: Klub Żeglarski Horn Kraków oraz Stowarzyszenie Ekologia i Żagle

Są to regaty na malowniczo położonym Zalewie Bagry. Bagry Wielkie to akwen, na którym już od pierwszego sezonu (rok założenia 1999) działalności Klubu Żeglarskiego HORN Kraków, zorganizowano ponad 20 regat meczowych, niezliczone ilości regat dla początkujących i amatorów oraz wiele szkoleń, warsztatów, treningów w tym szkółki żeglarskiej dla dzieci. Zbiornik ten powstał w wyniku zatopienia wyrobiska żwirowni, dzięki temu powstało świetne miejsce dla pasjonatów sportów wodnych i kąpieli. Ma przy tym pierwszą klasę czystości wody.

Na zakończenie niezwykle udanego sezonu regatowo‐ szkoleniowego pragniemy zaprosić wszystkich miłośników żeglarstwa, zawodników do wspólnej rywalizacji, która ma na celu wyłonienie najszybszego teamu Optimistowego, a przede wszystkim do dobrej żeglarskiej zabawy przed końcem sezonu, po którym pokład pod nogami będzie tylko wspomnieniem przez kolejne zimowe miesiące. Te zawody różnią się od regat indywidualnych tym, że startują w nich czteroosobowe zespoły i drużyny wspólnie walczą o zajęcie jak najlepszego miejsca. Klub może zgłosić więcej niż jeden zespół. Zespół może składać się z zawodników różnych klubów. W regatach zespołowych zawodnicy zajmujący miejsca 1 – 3 otrzymają medale i tytuły zespołowych mistrzów Małopolski. Wszyscy zawodnicy otrzymują pamiątkowe dyplomy i upominki.

Regaty Flotowe skierowane są do uczestników Programu Energa Sailing i absolwentów tego programu oraz zawodników KŻ Horn Kraków. Sędzią głównym będzie Józefa Ogrodnik

W tym samym czasie odbędą się I regaty dla seniorów. Mogą w nich wziąć udział wszelkie jednostki pływające napędzane wiatrem, dowolny typ jachtów. Jedynym kryterium uczestnictwa jest ukończenie 60 lat. Organizator nie zapewnia jachtów dla uczestników. Regaty rozegrane zostaną zgodnie z Przepisami Regatowymi Żeglarstwa i Instrukcją Żeglugi. Trasy będą wywieszone na tablicy ogłoszeń w dniu zgłoszeń. Zwycięzcy otrzymują nagrody.

Zapraszamy do wspólnej rywalizacji, poczucia wiatru we włosach i miłych wspomnień na zimowe dni. Integracja żeglarzy i „opowieści morskie” będą miały ciąg dalszy w Tawernie „Na Hornie” .

Regaty są współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 (ASOS).

Partnerami są: Energa Sailing oraz Krakowski Okręgowy Związek Żeglarstwa

Organizator

8 października 2015

Menu