Aktualności

No i ruszamy na regaty, obozy, zgrupowania…..

No i ruszamy na regaty, obozy, zgrupowania…..

 Chcielibyśmy Wszystkim Wam przypomnieć że dalej obowiązują zasady  szczególne , gdyż cały czas jesteśmy w stanie epidemii, weszliśmy w tzw. IV etap.

Najważniejsza sprawa to rozsądek i podobnie jak w przepisach regatowych żeglarstwa przestrzegajmy je ale też wymagajmy od innych by je przestrzegali.

Do rzeczy:

  1. Zakrywanie ust i nosa od 30 maja w W PRZESTRZENI OTWARTEJ: ALBO DYSTANS SPOŁECZNY ALBO MASECZKA, oczywiście może to być „komin” apaszka itp.
  2. Jeśli w przestrzeni otwartej masz możliwość zachowania 2 metrów odległości od innych, nie musisz zasłaniać ust i nosa. Możesz więc spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży czy parkingu bez maseczki – ale tylko wtedy, gdy zachowasz odpowiedni dystans społeczny.

Uwaga! Jeśli nie jesteś w stanie na świeżym powietrzu utrzymać 2-metrowego dystansu od innych – na przykład na zatłoczonym chodniku – wówczas musisz zasłonić usta i nos. Chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Pamiętajmy! Z obowiązku utrzymania 2-metrowego dystansu społecznego wyłączeni są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), osoby wspólnie mieszkające, osoby niepełnosprawne.

Tutaj musisz zasłaniać usta i nos!

  • autobusy i tramwaje, metro,
  • sklepy,
  • kina i teatry,
  • kościoły,
  • w restauracji lub barze – zanim zajmiesz miejsce przy stole.

Dodatkowe miejsca, w których będzie trzeba zasłaniać usta i nos, określi Główny Inspektorat Sanitarny, dlatego jak nie masz pewności zadzwoń do SANEPID-u.

Trenerzy i Rodzice pamiętajcie , że jeśli podróżujemy sami lub z bliskimi, z którymi mieszkamy lub z dzieckiem do 4 lat – nie ma obowiązku zasłaniania twarzy. Jeśli jednak jedziemy z pasażerami obcymi, tzn. z takimi, z którymi nie mieszkamy – musimy na czas podróży zasłonić usta i nos. 

Jesteśmy w IV etapie „odmrażania” sportu z dniem 30 maja br. zniesiono ograniczenia dotyczące możliwości korzystania z obiektów sportowych. W dalszym ciągu niezbędne jest jednak spełnienie wymagań sanitarnych i określonych w rozporządzeniu limitów. Natomiast uczestnicy mogą korzystać z szatni i pryszniców które znajdują się na ich terenie.

Dobra informacja jest taka, że od 6 czerwca można organizować obozy sportowe.

Wszelkie dokładne informacje znajdziecie na stronach PZŻ i Ministerstwa Sportu.

Do zobaczenia na wodzie.

Tomasz Figlerowicz

 

 

Tomasz Figlerowicz

3 czerwca 2020

Menu