Aktualności

Mistrzostwa PSKO do lat 13 – podsumowanie

Mistrzostwa PSKO do lat 13 – podsumowanie

Od 23-25.08.2019 w czasie organizowanych Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 13 czuliśmy, że Szczecin choć na chwilę był stolicą żeglarstwa. Wszystkie żagle na jez. Dąbie w tym czasie przykryły powierzchnię wody. Ale to nie były łatwe regaty. W piątek, jak w całej Polsce nie było wiatru, ale chętni zwiedzili Szczecin z wody. W sobotę udało się rozegrać 2 wyścigi w słabym i zmiennym wietrze, zaś wieczorem animatorzy zabaw porwali zawodników do aktywności. W ostatni dzień, w niedzielę – piękna pogoda pozwoliła na rozegranie nawet 4 wyścigów. Zakończenie, wraz z przedstawieniem aktualnych Mistrzów Polski, 6-tej załogi w rankingu ISAF w formule Match-Racing załogi Klubu Sportowego DOBRA MARINA, a także rozdaniem i rozlosowaniem nagród wzbudzało dużo emocji, które zakończyły się wraz z przekazaniem żagla zawodnikowi z Poznania.

Wyniki, można znaleźć tu:  http://2019.sailingnet.pl/mistrzostwa-psko-do-lat-13/results.html#tab

Po każdym dniu regat były do skonsumowania pyszne domowe wypieki od Rodziców zawodników KS Dobra Marina, a także herbata, czekolada i kawa (oczywiście dla trenerów).

Więcej relacji z regat na fb:  https://www.facebook.com/events/631392230628405/

Organizatorem regat był Klub Sportowy DOBRA MARINA, zaś miejscem organizacyjnym było Centrum Żeglarskie. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować partnerom regat:

– Miasto Szczecin

– Województwo Zachodniopomorskie

– OMEGAir Cargo

– Partner-Ship

– Just Health

– North Sails

– Optiparts

– CZygar

– Skaut

– UbeeSailor

 

Z żeglarskim pozdrowieniem

Zarząd KS Dobra Marina

Organizator

27 sierpnia 2019

Menu