Aktualności

IX Mistrzostwa Kartuz

IX Mistrzostwa Kartuz

19-20 września na jeziorze Wielkie Brodno rozegrano IX Mistrzostwa Kartuz, organizowane przez Uczniowski Klub Żeglarski Lamelka w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze. W regatach wzięło udział 120 żeglarzy wraz z rodzinami i ekipami trenerskimi z klubów w Gdyni, Gdańska, Tolkmicka, Chojnic, Kamienicy Królewskiej, Stężycy, Sierakowic i Garczyna..

Rywalizację zaplanowano dla klas Optimist gr B, UKS i gr. 0, Omega, Cadet ,Vaurien, Omega oraz Open. W efekcie na jezioro wypłynęło ponad osiemdziesiąt małych żaglówek, „optymiściaków” w wieku 5-12 lat oraz ponad 40 zawodników w pozostałych klasach.

Wielkie Brodno w słońcu zapełniło się „białą flotą”. Taki widok zapierał dech w piersiach turystom i uczestnikom biegu wokół jeziora w ramach imprezy „Kaszuby Biegają”.

Pierwszego dnia słonce i wiatr sprzyjały żeglarzom. Tego dnia udało się rozegrać aż cztery wyścigi. Uczestnicy chętnie wrócili do przystani, gdzie czekał na nich gorący posiłek.

Drugi dzień regat rozpoczęto o godz. 10.00. Wiatr 3-4 m/s nie dawał zbyt wielkich możliwości wykorzystania umiejętności małych żeglarzy. Rozegrano trzy wyścigi. Suma wyścigów dała podstawy do odrzucenia najgorszych wyników w tabeli i wyłonienie zwycięzców. Najmłodszym zawodnikiem regat była 5-letnia M. Kocięda z CM OPTI Gdynia.

Impreza zakończyła się w niedzielę po godz. 15.00 uroczystym wręczeniem dyplomów, pucharów oraz nagród dla zwycięzców oraz uczestników do 10 miejsca w klasach Optimist przez burmistrza Kartuz Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Kartuskiego.

Marta Skrzypkowska

WYNIKI OFICJALNE

GALERIA

Organizator

22 września 2015

Menu