Puchar Dziwnowa


31 Maj 2018 Czwartek
-
03 Czer 2018 Niedziela

Puchar Dziwnowa

Klasa
OPP A
Zawiadomienie

Już kolejny raz Dziwnów będzie gośćił najlepszych żeglarzy w klasie optimist z Polski i zagranicy Na przełomie maja i czerwca morski akwen u brzegów Dziwnowa ponownie zapełni się żaglami.
Rozgrywane w dniach 30.05-03.06.2018 roku regaty w klasie Optimist (Puchar Dziwnowa), będą jednocześnie III eliminacją (wcześniejsze miały miejsce w Pucku i Gdyni) do tegorocznych Mistrzostw Europy w Holandii oraz Mistrzostw Świata na Cyprze.
Dziwnowskie eliminacje będą tym samym ostatnią szansą na zakwalifikowanie się do kadry, która niedługo później rozpoczyna cykl przygotowawczy do obu mistrzowskich imprez. Wszystko to powoduje, że swój przyjazd do Dziwnowa zapowiada przeszło 150 młodych żeglarzy, którzy wciąż są w grze o miejsca w reprezentacji. Do rywalizacji włączą się także goście z zagranicy, którzy są spodziewani z Irlandii, Niemiec, Ukrainy, Czech, Rosji oraz Litwy. W ich zespołach także toczą się zmagania o miejsca zapewniające wyjazd na mistrzowskie imprezy. A to oznacza, że czekają nas ciekawe i emocjonujące regaty.
W planie jest rozegranie 15 wyścigów, przy czym pierwszym dniem regat jest już czwartek 30.05.2018 roku. Zapisy i rejestracja uczestników będą miały miejsce w środę 29 maja . Główną bazą regat będzie Port Jachtowy znajdujący się przy ulicy Żeromskiego 30 w Dziwnowie.
Akwen, na którym będą rywalizowali młodzi żeglarze, będzie tym samym, na którym trwały zmagania podczas organizowanych tu Mistrzostw Świata w klasie Laser Radial (2014) i klasie Optimist (2015).

 

Menu