Aktualności

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość! Zmarł Zbyszek Malicki.

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość! Zmarł Zbyszek Malicki.

Zbyszek Malicki to Wielka Postać polskiego OPTIMISTA. Nie ma chyba nikogo, kto nie słyszał o Programie ‚NIVEA Błękitne Żagle” . Program ten to pomysł Naszego zmarłego PRZYJACIELA. Tak, Przyjaciela bo Zbyszek był nim w pełni.

Program „NIVEA Błękitne Żagle „ to przedsięwzięcie prekursorskie na skalę światową. Program był skierowany  do najmłodszych żeglarzy w wieku do 11 lat, pływających w klasie Optimist. Obejmował on wiele klubów żeglarskich, które otrzymały wsparcie finansowe oraz sprzęt sportowy. Blisko 10 tysięcy najmłodszych żeglarzy zostało objętych Programem, zorganizowano blisko 200 błękitnych regat i rodzinnych pikników, to ponad 10 mln zł dotacji na rzecz klubów żeglarskich i Kadry Narodowej. Następuje ogromny wzrost liczby polskich Optimiściarzy czynnie uprawiających żeglarstwo. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku było ich zaledwie 350, a podczas trwania programu ich liczba wzrasta do około 1000 , i taki poziom utrzymujemy do dzisiaj, a  Program „NIVEA Błękitne Żagle”  miał w tym swój znaczący udział.

Program ten to również wspieranie talentów i Kadry Narodowej OPTIMISTA – „NIVEA TEAM POLAND” To również szkolenia dla zawodników i trenerów. Program marki NIVEA odniósł wielki sukces –  na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w żeglarstwie pierwszy raz reprezentowali Polskę jedni z pierwszych absolwentów programu, a byli  to: Agnieszka Skrzypulec, Łukasz Przybytek i Kacper Ziemiński.

Zbyszku dziękujemy, gdyż dzięki Tobie nastąpił mocy rozwój talentów najmłodszych żeglarzy, pokazałeś żeglarstwo jako formę nie tylko sportowej rywalizacji ale rodzinnego spędzania czasu.

Nie zapomnimy. Zostaniesz w naszej pamięci.

Rodzinie i jego bliskim składamy wyrazy najgłębszego współczucia

Żegnaj Przyjacielu

Tomasz Figlerowicz

PREZYDENT PSKO

Tomasz Figlerowicz

13 sierpnia 2022

Menu