Aktualności

Czyżby Mistrzostwa Europy bez nas….

Czyżby Mistrzostwa Europy bez nas….

Taką informację dostaliśmy przed chwilką z PZŻ:

„Podjęliśmy trudną decyzję o wstrzymaniu finansowania zadań zagranicznych realizowanych w ramach środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej dla zawodników poniżej 18 roku życia, do końca 2020 roku.

Po konsultacji z lekarzem PZŻ dr Witoldem Dudzińskim jak również z przedstawicielem Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej dr Jarosławem Krzywańskim oraz wobec wciąż nieustabilizowanej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, nie możemy wziąć odpowiedzialności za niepełnoletnich Zawodników i ich Trenerów przebywających za granicą. Ryzyko utraty zdrowia i życia, czy tylko nagłej izolacji, w jakiej mogliby się znaleźć zawodnicy i trenerzy na skutek wykrycia ognisk wirusa, jest obecnie zbyt wielkie i nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich tego skutków.

Mając na uwadze dobro Zawodników oraz Trenerów niniejszym informuję, że przewidziane na te zadania środki finansowe chcemy przeznaczyć na wsparcie szkolenia krajowego w poszczególnych klasach. Szczegóły dofinansowania dotyczące grupy szkoleniowej, miejsca, formy oraz terminu ustalimy z poszczególnymi Stowarzyszeniami, ze strony których czekamy na propozycje w tym zakresie.

W poniedziałek 27 lipca o godzinie 18.00 odbędzie się webinar, na którym wraz z trenerami koordynatorami Zbigniewem Czubkiem i Rafałem Szukielem oraz przedstawicielem biura sportu PZŻ Jarosławem Debertem ustalimy z Państwem szczegóły dalszych działań, w tym omówione zostaną ww. przesunięcia finansowe, w ramach środków przeznaczonych na odwołane zadania zagraniczne”

Na wtorek zwołaliśmy zdalny Zarząd.

Artur Burdziej – Prezydent PSKO

Zarząd PSKO

23 lipca 2020

Menu