Informacje Zarządu PSKO

Odwołane Elimiancje

Odwołane Elimiancje

Szanowni Zawodnicy, Trenerzy, Rodzice.

Winni Wam jesteśmy parę słów wyjaśnień w sprawie odwołania I Eliminacji w Pucku. Od zeszłego roku wszystko się skomplikowało. Do 2020 roku, nigdy żadne eliminacje nie zostały odwołane bo nie było powodu. Teraz sami próbujemy zmagać się z zaskakującymi nas przepisami prawnymi. Niestety, w naszej opinii aktualnie wydawane rozporządzenia „pandemiczne” są często sprzeczne ale i też niejasne.

Dla nas najważniejszą sprawą jest Wasze bezpieczeństwo i przeświadczenie o dbanie o Was w tych trudnych czasach.

Pierwotny termin I Eliminacji zostały przełożony –  zgodnie z rozporządzeniem z dnia 19 marca 2021 roku i do dzisiaj nic się nie zmieniło w tym zakresie, jest jedynie informacja telewizyjna , że jak nic się nie zmieni, to 8 maja 2021 roku zostaną otwarte hotele.

Czyli co ? Są zamknięte czy też nie?  Uważamy, że w tej sprawie opinie mecenasów są podzielone. I właśnie to jest największy problem. Po prostu nie chcieliśmy mieć sytuacji, że ktokolwiek nie mógł zapewnić sobie miejsca w hotelu i tym samym nie brać udziału w regatach. To nie są łatwe decyzje. Miejmy nadzieje, że już ostatnie z tak trudnych.

Jak wszyscy wiecie, cały Zarząd swoje funkcje sprawuje społecznie, dlatego wyciągając wnioski postanowiliśmy podpisać umowę z kancelarią prawna. Kancelarią z której również korzysta Polski Związek Żeglarski tak, aby wszelkie wątpliwości były nam wyjaśniane i może dzięki temu unikniemy różnych krzywdzących podejrzeń i mieć po prostu wsparcie.

Jednocześnie informujemy, że w właśnie na podstawie opinii tej kancelarii w sprawach niejasnych i trudnych będziemy podejmować decyzje.

Do zobaczenia na wodzie

Zarząd PSKO

Zarząd PSKO

6 maja 2021

Menu