Aktualności

VI Dobre Regaty o puchar ECOPOL, finał Grand Prix POMORZA ZACHODNIEGO

VI Dobre Regaty o puchar ECOPOL, finał Grand Prix POMORZA ZACHODNIEGO

Jeszcze pełni emocji po ostatnim weekendzie chcieliśmy podzielić się Naszymi odczuciami związanymi z VI Dobrymi Regatami o puchar ECOPOL.

W sobotę rozpoczęliśmy wyścigiem OLDBOY. Na start przypłynęło dziesięciu śmiałków w tym trenerzy z klubów biorących udział w Grand Prix Pomorza Zachodniego. Pomimo, że regaty były rozgrywane w basenie przy Marina’Club, szkwały były i to silne. Wiatr zmuszał więc ciężkich, Oldboyowych zawodników do balastowania. Jednak udało się! Dwa up’n’downy dały dużo radości zarówno Oldboyom jak i zawodnikom obserwującym ich poczynania. Tym razem zwycięzcą okazał się Dawid Zbroja z KS Dobra Marina, przed Michałem Zerą z UKS Barnim Goleniów oraz Borysem Boratyńskim z Jacht Klubu Koszalin. Zaraz po zakończeniu wyścigu OLDBOY udaliśmy się na jezioro Małe Dąbie, aby prawdziwi zawodnicy pokazali swoje umiejętności. Tam pogoda nas nie rozpieszczała – dość silny wiatr i deszcz zmusił niejednego do powrotu do portu… Tym, co walczyli do końca gorąca czekolada i herbata zdecydowanie rozgrzewała serca i chęci do żeglowania. Dodatkowo pyszne pizzerki i bułeczki pobudzały zmysły oraz nasze myśli o kolejnym wyścigu. Długie, męczące trzy wyścigi zostały rozegrane. Po powrocie, na przystani na zawodników czekały: gorąca zupa w Marina Restaurant, gry i zabawy przy namiocie m.in. dzięki Kinder+Sport, pyszne ciasta upieczone przez Mamy Zawodników KS Dobra Marina – DZIĘKUJEMY, a na koniec przejmująca historia Artura Burdzieja – szczecińskiego żeglarza, który w czasie Wielkiej Bitwy o Gotland przy sztormowych warunkach przewrócił się i musiał zostać podjęty przez służby ratunkowe na morzu Bałtyckim.

W niedziela była wyśniona pogoda żeglarska – słońce i niewiele mniej wiatru niż dnia poprzedniego. Także kolejne trzy wyścigi jak zaplanowane, tak w pełni odbyte. Żeglarstwo + piękna pogoda + gorąca czekolada + pyszne jedzonko… Nie można mieć lepiej. Na lądzie, przed zakończeniem dzieci znowu mogły wykorzystać sprzęt otrzymany przez Kinder+Sport. Zakończenie choć trwało długo, ale dlatego aby każdy otrzymał dyplom i nagrodę w postaci bonu na asortyment SLAMa (najniższą wartością voucher’a było 60 zł, a najwyższą 1000 zł). Dodatkowo podiumowe miejsca w każdej klasie otrzymały puchar oraz drobny upominek.

Najważniejsze informacje:
– GP Pomorza Zachodniego wygrywa UKS Barnim Goleniów otrzymując nowiutki kadłub optymista OPTI-YACHTS;
– główną nagrodę (bon na asortyment SLAMa na kwotę 1000 zł) wygrywa drogą losowania Borys Boratyński, który dodatkowo zgarnia bon 100 zł za to, że przypłynął w pierwszej trójce w wyścigu OLDBOY;
– gościliśmy UKS Opti Odra, którzy przyjechali do Nas aż z Wrocławia – bardzo nam miło 🙂
– gr. A optimista wygrywa w generalce Asia Cymerman, która żeglowała na łódce OPTI-YACHTS wygranej w Grand Prix POMORZA ZACHODNIEGO w roku 2016!

Bardzo dziękujemy za Waszą obecność i serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!
Więcej zdjęć i to co się działo możecie znaleźć tutaj
Wyniki znajdziecie tutaj: http://dobramarina.eu/vi-dobre-regaty-o-puchar-ecopol-2/

Podziękowania kierujemy również naszym partnerom i sponsorom:
– Województwo Zachodniopomorskie
– Miasto Szczecin
– Marina’Club i Marina Restaurant
– Partner-Ship
– PTS Ltd.
– tytularny sponsor regat – ECOPOL
– Opti-Yachts
– NewBlue
– Nautica Boats
– CZygar Zakład Szkutniczy
– Slam
– Rib-Charter
– Just Health

Z żeglarskim pozdrowieniem
Zarząd KS Dobra Marina
www.dobramarina.eu
https://web.facebook.com/ DobraMarina/

Organizator

9 października 2017

Menu