Aktualności

Rybnickie Regaty Żeglarskie

W dniach 8-10 kwietnia na Zalewie Rybnickim odbyły się Rybnickie Regaty Żeglarskie, które były po raz pierwszy zaliczane do Pucharu Polski w klasie Optimist. Przez trzy dni regat udało się rozegrać 6 wyścigów (4 w piątek i 2 w niedzielę). Sobota była dniem bez wyścigów ze względu na bardzo niską temperaturę (6 stopni Celsjusza, odczuwalna 2 stopnie) i ciągłe opady deszczu. W grupie A wystartowało 8 zawodniczek i zawodników. Zwyciężył Tomasz Procek z KW LOK Garland Gliwice przed Hanną Koczar z TS Kuźnia Rybnik i Filipem Fajferem z KŻ Horn Kraków.

W grupie B zgłoszonych było 67 zawodniczek i zawodników prawie z całej Polski. Zwycięzcą regat został Wiktor Wojtas z UKS Silesia_Opty Chełm Śląski przed Hanną Wiszniowską z JKW Poznań i Jackiem Kalinowskim z UKS Żeglarz Wrocław. Na czwartym miejscu a jednocześnie 3 wśród chłopców był Borys Jarnot-Bałuszek z YC PTTK Beskid Nowy Sącz. Drugie miejsce w dziewczynach zajęła Krystyna Szpor z UKS Silesia-Opty Chełm Śląski a trzecia była Karolina Gała  z WTW Warszawa.

Wielkie podziękowania dla Artura Pralki za wspaniałe fotki. Można zobaczyć Album z zdjęciami w linku https://goo.gl/photos/FThU3uR8ff74D1hi6