Aktualności

Regaty Puchar Starosty Chojnickiego

W maju jak co roku Ludowy Klub Sportowy Charzykowy organizuje regaty Puchar Starosty Chojnickiego. W tym roku regaty zgromadziły rekordową liczbę zawodników. W grupie B wystartowało 59 zawodników. Regaty rozgrywane były w dniach 13 – 14 maja. Pogoda tym razem dopisała. Było ciepło i słonecznie. Gorzej było z wiatrem, który był słaby i bardzo zmienny, który sprawiał zawodnikom wiele kłopotów. Trzeba było dobrze przewidzieć kierunki zmian wiatru i mieć trochę szczęścia. W ciągu dwóch dni rozegrano 6 wyścigów. Regaty wygrał zawodnik Jacht Klubu Wielkopolskiego  Stanisław Radziejewski. Drugie miejsce zajął  Jakub Pietrzak z  OPTI CWM Gdynia. Na najniższym stopniu podium stanął zawodnik Chojnickiego Klubu Żeglarskiego Jeremi Szczukowski. W kategorii zawodników do lat 9 wygrał zawodnik LKS Charzykowy Mateusz Grabowski.