Aktualności

III Jesienne Mistrzostwa Miasta Tarnobrzeg w żeglarskiej klasie Optimist

W miniony weekend 8-9.10.2016 na Jeziorze Tarnobrzeskim odbyły się III Jesienne Mistrzostwa Miasta Tarnobrzeg w żeglarskiej klasie Optimist. Na starcie stanęło 30 zawodników  z 4 klubów z Polski.

W sobotę, w pierwszym dniu regat udało się rozegrać 3 wyścigi przy dobrych warunkach wiatrowych, ale bardzo niskiej temperaturze 5-6 stopni C. W niedzielę mimo optymistycznych prognoz pogoda również nie rozpieszczała młodych żeglarzy i odbyły się tylko 2 wyścigi. W rezultacie dwudniowej rywalizacji bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg. Nie zostawiając rywalom zbyte wiele miejsca na podium skutecznie walczyli o puchary dla swojego klubu i miasta.

Pierwsze 3 miejsca w kategorii dziewcząt zajęły zawodniczki JK Kotwica Tarnobrzeg: 1. Lilly May Niezabitowska, 2. Aleksandra Bobula, 3. Barbara Malarz. W kategorii dziewcząt do lat 9 również JK Kotwica zgarnął całe podium: 1. Blanka Bobula, 2. Jagoda Ogiegło, 3. Katarzyna Płaza. W kategorii chłopców triumfował Mateusz Dobrzański z KS Spójnia Warszawa, 2. był Michał Mac z JK Kotwica Tarnobrzeg, 3. Tomasz Zadora z UKS Żegluj Lublin. Wśród chłopców do lat 9: 1. miejsce przypadło Michałowi Mac z JK Kotwica Tarnobrzeg, 2. i 3. miejsca zajęli Tomasz Zadora i Mikołaj Cielik z UKS Żegluj Lublin. A już od piątku przed żeglarzami z Podkarpacia rywalizacja w Rybniku, w ostatnich dla nich w tym roku regatach punktowanych w Pucharze Polski PSKO.