Puchar Dziwnowa


Puchar Dziwnowa
31 Maj 2018 Czwartek
-
03 Czer 2018 Niedziela

Puchar Dziwnowa

Wyniki

2016
2015

 

Już w przyszłym tygodniu dziwnowski akwen ponownie zapełni się żaglami.

Rozgrywane w dniach 01-04.06.2017 roku regaty w klasie Optimist (Puchar Dziwnowa), będą jednocześnie III eliminacją (wcześniejsze miały miejsce w Pucku i Gdyni) do tegorocznych Mistrzostw Świata, które będą rozgrywane w Tajlandii.

Stawką rywalizacji, będą także miejsca w kadrze narodowej na Mistrzostwa Europy (w roku 2017 odbędą się w Bułgarii).

Dziwnowskie eliminacje będą tym samym ostatnią szansą na zakwalifikowanie się do kadry, która niedługo później rozpoczyna cykl przygotowawczy do obu mistrzowskich imprez. Wszystko to powoduje, że swój przyjazd do Dziwnowa zapowiada przeszło 150 młodych żeglarzy, którzy wciąż są w grze o miejsca w reprezentacji. Do rywalizacji włączą się także goście z zagranicy, którzy są spodziewani z Irlandii, Niemiec, Ukrainy, Czech, Rosji oraz Litwy. W ich zespołach także toczą się zmagania o miejsca zapewniające wyjazd na mistrzowskie imprezy. A to oznacza, że czekają nas ciekawe i emocjonujące regaty.

W planie jest rozegranie 15 wyścigów, przy czym pierwszym dniem regat jest już czwartek 01.06.2017 roku. Zapisy i rejestracja uczestników będą miały miejsce w środę 31 maja (zawiadomienie o regatach oraz instrukcję żeglugi zamieścimy niebawem). Główną bazą regat będzie Port Jachtowy znajdujący się przy ulicy Żeromskiego 30 w Dziwnowie.

Akwen, na którym będą rywalizowali młodzi żeglarze, będzie tym samym, na którym trwały zmagania podczas organizowanych tu Mistrzostw Świata w klasie Laser Radial (2014) i klasie Optimist (2015).

Menu